Екстернат

Увага, екстернат!

Екстернат – одна з форм здобуття повної загальної середньої освіти, що передбачає самостійне опанування екстерном програмового матеріалу в обсязі, визначеному Державним стандартом початкової загальної освіти, Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти, або знань згідно з вимогами програмового матеріалу за певний клас чи з окремих навчальних предметів для отримання документа про відповідний рівень освіти ( табель, свідоцтво, атестат).

Екстерн – особа, яка самостійно опановує програмовий матеріал і якій надається можливість проходження річного оцінювання навчальних досягнень.

Навчання екстернатом в системі загальної середньої освіти є однією з форм організації навчально-виховного процесу і здійснюється у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів та форм власності.

Приймання заяв на навчання за екстернатною формою починається з 1 жовтня і закінчується не пізніше 1 березня (11 класи – до 1 лютого) поточного навчального року.

Для учнів, які тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну, термін подачі заяв не обмежується. В окремих випадках (п.4.1 Положення про екстернат) можуть установлюватися інші терміни.

Повнолітні громадяни Київського району для здобуття базової загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти за екстернатною формою мають звернутися до Харківської вечірньої школи №37 Харківської міської ради Харківської області (м. Харків, вул.Коцюбинського,12, тел.701-12-09), або до Харківської вечірньої (змінної) школи № 5 Харківської міської ради Харківської області (м. Харків, вул.. Маршала Батицького,2, тел. 738-12-56, 738-03-16).

Неповнолітні діти можуть здобувати освіту за екстернатно формою у загальноосвітньому навчальному закладі за місцем проживання, або у тому навчальному закладі, де вони навчаються.

На навчання за екстернатною формою переводяться учні, які мають високий рівень навчання з усіх предметів; за роки навчання були нагороджені похвальним листом «За високі досягнення у навчанні», прискорено опанували навчальний матеріал відповідного класу, ступеня навчання, з будь-яких поважних причин не мають змоги відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі.

span