"Конкурс саморобних подарунків"

«Конкурс саморобних подарунків» (м. Київ)

Назва нашого саморобного подарунку – «Діти – наше майбутнє». Це є своєрідний подарунок-побажання нашим майбутнім поколінням. Головна мета нашої роботи – за допомого української символіки зробити послання майбутнім дітям на тему: «Якою повинна бути справжня людина!»

Розглянемо роботу детальніше. У центрі роботи знаходиться глобус, що є символом об'єднання всіх народів і культур. Тобто перше побажання – поважати інші культури та народи, співпрацювати з ними. Це стає особливо актуальним в умовах існування полікультурних суспільств. З іншого боку, глобус є також символом прагнення до знань, що є також дуже цінним для майбутніх дітей.

Дуже актуальним є побажання стремління у краще майбутнє, при цьому не забуваючи про свої корні, традиції свого народу. У верхньому куті роботи розташована українська хатинка, дід та баба у вишиванках, що є символом здоров'я. У нижньому куті розташовані сучасні багатоповерхівки, а також сучасна дівчинка, яка грає у шахи з комп’ютером. Як Ми бачимо, верхня частина символізує наше минуле, а нижня – майбутнє. Перехід з одного до іншого усіяний писанками, листям вишні, калиною, чорнобривцями. Це символи-святині українського народу, які здавна уособлюють красу нашої України, духовну міць народу, засвідчують любов до рідної землі.

Слід також відзначити, що деякі символи мають подвійний підтекст. За допомогою їх ми намагалися розширити ціннісні орієнтири майбутньої дитини. Так, наприклад, калина є також символом життя та поваги до батьків; писанки – символи Сонця, життя, любові та краси, добра, щастя, національного відродження; рушник з лівої сторони відображає гостинність; птиці у небі – віра в майбутнє і в себе, а квіти – символи любові та продовження роду.

Останнє, на що слід звернути увагу, це – колосся, які з давніх давен символізують достаток та матеріальне благополуччя. Колосся з бісеру, які розташовані біля прапору нашої країни, символізують процвітання та матеріальне благополуччя України.

Техніки виконання:

Колаж: