Стоп Булінг

ПЛАН

заходів щодо попередження проявів булінгу в учнівському середовищі у комунальному закладі «Харківський ліцей № 17 Харківської міської ради» на 2023/2024 навчальний рік

Зміст заходу

Термін

Відповідальний за виконання

1.

Організувати проведення у закладі освіти в межах Тижня протидії булінгу тематичних уроків, занять з елементами тренінгу годин спілкування «Стоп булінг/кібербулінг!», «Кібербулінг в наш час: обізнаність і обережність», «Кібербулінг та емоційний стан учнів».

25-29 вересня

2023 року

Заступник директора з ВР Агбелекале Л.В., практичний психолог,  соціальний педагог Романенко А.І.

1.

Організувати проведення у закладі освіти профілактичної роботи з усіма учасниками освітнього процесу щодо пропаганди безконфліктного спілкування і недопущення жорстокого поводження з дітьми.

Заступник директора з ВР Агбелекале Л.В., практичний психолог, класні керівники

1.

Організувати проведення у закладі освіти виховних годин, профілактичних бесід, годин спілкування з недопущення насилля, жорстокості в учнівському середовищі «Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг», «Як не стати жертвою булінгу/кібербулінгу», «Не допускай насилля над ближнім», «Безпечна поведінка в інтернеті», тощо.

1.

Сприяти проведенню з учнями ХЛ№17 тренінгових занять, годин спілкування щодо недопущення проявів булінгу в учнівському середовищі та створенню безпечного освітнього середовища

Практичний психолог Романенко А.І.,

класні керівники

1.

Організувати проведення в закладі освіти заходів в межах тижня права для формування право свідомої поведінки учнів з метою попередження негативних явищ в учнівському середовищі.

Грудень 2023 року

1.

Організувати проведення у закладах освіти району батьківських зборів з питань попередження булінгу та профілактики усіх видів залежностей серед підлітків.

Лютий-квітень 2023 року

1.

Організувати проведення у закладі освіти заходів з учасниками освітнього процесу з метою формування навичок конструктивного спілкування.

Упродовж 2023/2024 навчального року

Практичний психолог Романенко А.І.

Наказ МОН від 28.12.2019 №1646"Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти"

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII

Рекомендації для закладів оствіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18 грудня 2018 р. №2657-VІІІ

Щодо захисту прав дітей, запобігання різним формам насильства та протидії булінгу

"Протидія булінгу в шкільному середовищі"

ПАМЯТКА

Процедура подання учасниками освітнього процесу та розгляд заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

(Зразок форми заяви)

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Шановні учасники освітнього процесу!

Адміністрація школи повідомляє, що у закладі призначено відповідального за виконання заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), та процедуру подання заяв заступника директора з виховної роботи Агбелекале Людмилу Василівну.

Графік прийому учасників освітнього процесу

ПІБ

Години прийому

Агбелекале Людмила Василівна

заступник директора з виховної роботи

четвер з 14.00-16.30

вівторок з 09.00-12.00

Романенко Алла Іванівна

практичний психолог

понеділок 10.00 – 12.30

середа 08.30 – 11.00

п’ятниця 14.00 – 16.00

Стегура Олена Іванівна

соціальний педагог

понеділок 9.00 – 12.00

середа 13.00 - 16.30

Телефони довіри

·                     Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

·                     Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

·                     Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800500335;

·                     Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

·                     Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

·                     Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

·                     Національна поліція України 102.

Корисні посилання щодо допомоги у разі кібербулінгу

1. Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді за номерами: 0 800 500 225 або 116 111.

2. Поліція (кіберполіція) за номером 102 (повідомити про кібербулінг).

3. Чат-бот Stop Sexting (якщо шантажують в Інтернеті і вимагають контент сексуального характеру).

4. Youtube.com/Stop Sexting Ukraine.

5. Інтернет-платформа «Бийся як дівчина» (https://www.instagram.com/flg_ua/).

6. База даних жіночих організацій (http://portal.uwf.org.ua/).

7. Організація ЮрФем (доступна та якісна правова допомога в Україні) (http://jurfem.com.ua/en/home-page-2/).

8. Організація Teenergizer – консультації за принципом «рівний-рівному» або з психологом безкоштовно і конфіденційно (https://teenergizer.org/consultations).

9. Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті: 15 45 (далі обрати «3»).