УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Орган учнівського самоврядування – шкільна дитяча організація «Нове покоління».

09.02.2024 року лідери учнівського самоврядування нашого закладу прийняли участь у підсумковому засіданні лідерів учнівського самоврядування  Київського району.

25.01.2024 року учні 8-в класу прийняли участь у занятті районної "Школи лідера". Тема тренінгу "Як виховати в собі лідера".

25.12.2023 року президент шкільної організації "Нове покоління"  Барбаш Мирослава та заступник президента Онегіна Ірина прийняли участь у засіданні лідерів учнівського самоврядування Київського району.

07.12.2023 року. лідери учнівського самоврядування прийняли участь у роботі районної "Школи лідера". Тема заняття "Лідером не народжуються, лідером становляться".

01.12.2023 року президент шкільного самоврядування закладу Барбаш Мирослава прийняла участь у районному засіданні лідерів учнівського самоврядування.

16.11.2023 Лідери учнівського самоврядування Комунального закладу "Харківський ліцей 17 Харківської міської ради"  прийняли участь у тренінгу районної "Школи лідерів"

06.03.2023 року лідери учнівського самоврядування прийняли участь у конференції до Всесвітнього дня дикої природи.

Представники учнівського самоврядування закладу упродовж І семестру брали участь у засіданнях онлайн школи лідерів

23 січня 2023 року Президент школи взяла участь у нараді лідерів учнівського самоврядування. Тема нарада підсумки роботи закладів за 1 семестр.20222/2023 гавчального року.

Громадянську позицію, творчі здібності учні мають можливість реалізувати у:

• шкільному військо-патріотичному клубі «Вікторія», клубі міжнародних контактів «СІС»,
  • Євроклубі,
  • в аматорському театрі – студії «Глобус»;
  • 3 – літературно – мистецьких гуртках,
  • учнівському науковому товаристві «Ерудит»,
  • клубі «Що? Де? Коли?»,
  • Дебатклубі,
  • гурток «Юні миротворці»,
  • 4 спортивних секціях (футбол, гандбол, художня гімнастика, спортивна гімнастика),
  • 18 предметних гуртках.

Співробітництво школи

ХЛ № 17 підтримує міцні зв¢язки з:

• Британською радою в м. Харкові,
  • Американським та Французьким культурними центрами у м. Харкові,
  • Будинком Нюрберга в м. Харкові,
  • ХНУ ім. В.Н.Каразіна, ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, ХНПУ "ХПІ",
  • Національний аерокосмічний універсітет імені М.С. Жуковського, «ХАІ»,
  • контакти зі школами Криму, України, США, Польщі.

ШКІЛЬНА  ДИТЯЧА ОРГАНІЗАЦІЯ «НОВЕ ПОКОЛІННЯ» (переглянути)

В умовах становлення в Україні громадянського суспільства, демократичної,

правової держави освіта має активно сприяти формуванню нової ціннісної системи – відкритої, варіативної, толерантної, здатної забезпечити становлення громадянина, патріота.

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Національної доктрини розвитку освіти в Україні політика в галузі освіти спрямована на створення системи громадсько-державного управління, що дозволяє посилити роль органів місцевого самоврядування у процесі розвитку школи, активізувати участь батьків, піклувальних рад у освітньому процесі, залучати меценатів, громадські організації, фонди, засоби масової інформації до задоволення потреб закладу загальної середньої освіти.

Практичною школою демократії для учнів має стати учнівське самоврядування. Воно формує навички проведення передвиборчих кампаній, участі у виборах, розробки та реалізації власної політичної програми. Ефективна правова освіта та правове виховання можливі лише за реалізації прав і свобод  людини в самій школі. Стиль спілкування, зокрема між адміністрацією та вчителями, має бути для учнів практичним прикладом толерантності, взаємоповаги, відкритості, демократизму.

Процес становлення громадян у нашій школі реалізується через високий ступінь залученості до різних соціальних проектів. У зв’язку з чим у закладі було створено орган дитячого управління – учнівське самоврядування «Нове покоління». Виховний процес почався з демократизації шкільного життя. Школа створена для дітей, для розвитку й збагачення їхнього інтелекту та внутрішньої культури. Добре ставлення, повага до особистості учня, визнання його суб’єктом освітнього процесу, реалізація справжнього учнівського самоврядування – ось основоположні засади виховного впливу на учнів. Школа – дім творчості, радості, затишку, взаєморозуміння. Взаємини між учасниками педагогічного процесу

будується в ній на засадах взаємоповаги, взаємодовіри, доброзичливості. Тому не має нічого дивного в тому, що згодом  виник термін «Школа успіху».

Питання організації учнівського самоуправління вимагає від колективу вчителів і дітей значних зусиль та єдності в цій роботі, тобто не самоуправління, а співуправління.

Акція "Збери кришки на протези для воїнів"

Учні школи прийняли участь в Благодійній акції "Збери кришки на протези для воїнів", яка стартувала по всій Україні.

Волонтерський проєкт "Ми за мир"

"Ми за мир" підготували учні 5-го класу