У парламенті обговорили впровадження профільної школи

2 квіт. 2024
У парламенті обговорили впровадження профільної школи

У Верховній Раді відбулося засідання круглого столу, присвячене законодавчому забезпеченню впровадження реформи профільної середньої освіти.PROMO

Про це повідомили у Комітеті ВР з питань освіти, науки та інновацій.

Захід став майданчиком для обговорення державної політики із забезпечення та впровадження реформи профільної середньої освіти.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» з 2027 року в Україні почнеться реалізація реформи профільної середньої освіти.

Її мета – індивідуалізувати освіту в старшій школі та наблизити її до потреб кожного учня й учениці, які зможуть обирати напрям навчання, курси та предмети, а школи проводитимуть якісну профорієнтаційну роботу.

Така реформа потребує зміни змісту освіти, підходів до організації освітнього процесу, а також організації нової ефективної мережі закладів загальної середньої освіти.

Про виклики реформи старшої профільної школи, роль громад та областей, нову мережу шкіл та її фінансування, а також про інші важливі кроки реформи розповіли голова профільного Комітету Верховної Ради Сергій Бабак, міністр освіти і науки Оксен Лісовий, заступник міністра Андрій Сташків, заступник міністра з питань цифрового розвитку Дмитро Завгородній, представники інших міністерств і відомств.

Спікери засідання обговорили питання формування концепції реформи профільної освіти, передумови та ризики її реалізації, способи персоналізувати освітню траєкторію учня.

Також були обговорені питання можливостей для співпраці шкіл та закладів вищої освіти, виклики та особливості оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти тощо.

Захід відбувся за підтримки Швейцарсько-українського проекту DECIDE.