Моніторингові дослідження

ПІДСУМКИ ОПИТУВАННЯ УЧНІВ, БАТЬКІВ ТА ВЧИТЕЛІВ ЗАКЛАДУ ЩОДО ЯКОСТІ НАДАННЯ ОСВІТНІХ ПОСЛУ У ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ.

опитування учнів

опитування батьків

опитування вчителів

пропозиції батьків

успішність учнів 2022/2023 навчальний рік (в цілому по закладу)

успішність учнів 2022/2023 навчальний рік (за ступенями)

Проект моніторингових досліджень ХСШ №17

МЕТА ПРОЕКТУ: встановити відповідність (адекватність) системи освіти прийнятим вимогам, соціальним нормам, державним освітнім стандартам.

ЗАВДАННЯ  ПРОЕКТУ:

• визначення пріоритетних компонентів якості освіти в закладі загальної середньої освіти;
  • розроблення  критеріїв  якості освіти на рівні закладу загальної середньої освіти;
  • розроблення   моделі діяльності учителя;
  • розроблення  моделі діяльності учнів;
  • проведення експертного оцінювання змісту освіти: виділення позитивних та негативних  аспектів;
  • проведення експертного оцінювання результативності здійснення освітнього процесу.

НАПРЯМИ ЗДІЙСНЕННЯ МОНІТОРИНГУ:

• Умови освітнього процесу (управління, кадрове забезпечення тощо).
  • Реалізація освітнього процесу (зміст, викладання, навчання).
  • Результат освітнього процесу (рівень компетентності учнів).

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ:

У сучасних умовах розвитку та вдосконалення освіти в Україні є подальше підвищення якості підготовки майбутніх фахівців, що в свою чергу визначається якістю освітнього процесу закладу загальної середньої освіти. На сучасному етапі модернізації освіти актуальною залишається проблема якості освіти, що виявляється у протиріччі    між сучасними потребами суспільства та системою освіти, що не завжди та не у всьому відповідає  цим потребам. Для вирішення цього протиріччя доцільним є оцінювання якості освітнього процесу шляхом проведення моніторингу діяльності закладу загальної середньої освіти за визначеними показниками.

Нормативні документи

Наказ МОН України від 16.01.2020 № 54 "Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти"