ПРЕДМЕТНА КАФЕДРА "ІНТЕГРАЛ"

Міжнародний день числа «Пі»

14 березня у світі щорічно відзначається одне з самих незвичайних свят - Міжнародний день числа «Пі». Вперше День числа «Пі» відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик з Ларрі Шоу. Дату 14 березня він вибрав не випадково, адже у загальновідомому числі «Пі» цифри вказують на 3 (третій місяць в році), і 14 число березня. Фізик зробив все можливе, щоб святкові події в честь цього числа були настільки ж яскравими і значущими, як і інші свята.

Напередодні учні 5-Б класу (вчитель математики Радченко І.В.)  підготували доповіді та зробили добірку цікавих матеріалів про використання числа Пі в різних сферах життєдіяльності людини. Цікавим для дітей виявилось і те , що існують змагання  між Мнемоністами, які намагаються поставити рекорд із запам'ятовування послідовності знаків після коми числа «Пі». У Книзі рекордів Гіннесса зафіксовано рекорд, який поставив японець Хідеакі Томойорі. Він зумів відтворити без помилки послідовність у 40 тисяч знаків. На вивчення пішло понад 10 років. У послідовності знаків числа "Пі" немає логічних повторень, а це значить, що ця послідовність підпорядковується теорії хаосу.

Музику числа "Пі" можна почути завдяки таким музикантам, як Девід Макдональд. Він записав з допомогою фортепіано, як звучить число "Пі", якщо його взяти з точністю до 122 знаків після коми. Для цього кожному числу був привласнений свій порядковий номер на клавіатурі фортепіано з мінорною шкалою.

Урок виявився цікавим і різноманітним. Головним було те, що учні отримали поруч із новим знаннями мотивацію вивчати і застосовувати математику у повсякденні.

14.03.24 вчителем математики комунального закладу "Харківський ліцей №17 Харківської міської ради"  Бондар О.П.  проведено позакласний захід -вікторина  для учнів 8-Г класу за темою: «День народження числа π». Метою заходу стало поглиблення знань учнів з історії ма­тематики,   розширення  пізнавального досвіду,  формування  науково-інформаційної культури, розвиток  математичного  та логічного мислення.

14 березня вчитель математики комунального закладу "Харківський ліцей №17 Харківської міської ради"  Скрипніченко В.В.  провів позакласний захід  для учнів 9 Б класу за темою: «Історичні відомості про прогресію». Метою заходу стало поглиблення та розширення знань учнів з історії ма­тематики,   розвиток логічного мислення, виховання інтересу до вивчення предмету.

14.03.2024 року учні 6 – Г класу (вчитель Ягнюк Людмила Сергіївна) підготували та провели усний журнал «Історія довжиною в 4000 років», присвячений міжнародному Дню числа Пі». Сприяти накопиченню учнями того реально – практичного досвіду, який їм потрібний не тільки для розв’язування математичних задач, а і для наступних узагальнень при розв’язку задач із життя – мета заходу. Учні підготували цікафі  історичні факти та поділилися знахідками з однокласниками.