Методична скарбничка

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

БЕРЕЗЕНЬ 2024

До Дня народження Т.Г.Шевченка для учнів 6-Г класу було проведено гру "Шевченкіана"

Геніальний поет і художник , батько української нації , а ще великий модник і людина, яка з кріпака виросла до всесвітньо відомої особистості . Це все про нашого Кобзаря, чий день народження ми відзначаємо 9 березня . Шевченківськими місцями і сторінками його геніальних , пророчих творів мандрували сьогодні учні 6- Г класу під час уроку- гри « Шевченкіана».

Про роботу вчителів ШМО української мови та літератури

за І семестр 2019-2020навчального року

У І семестрі методичне об єднання вчителів працювало над темою

« Вдосконалення професійної компетентності вчителів з метою підвищення рівня викладання української мови та літератури в умовах впровадження Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.09.2019р.».

За цей семестр було проведено І (шкільний )етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури та Мовно-літературного конкурсу творчих робіт ім.Т.Г. Шевченка, переможці яких стали учасниками ІІ (районного) етапу і отримали такі результати:

-         Соболь Марія 9г клас – І місце в районному етапі олімпіади та І місце в Мовно-літературному конкурсі творчих робіт ім.Т.Г. Шевченка (учитель Овчаренко Ю.В.);

-         Рихло Максим 5б клас – ІІ місце в Мовно-літературному конкурсі творчих робіт ім.Т.Г. Шевченка (учитель Овчаренко Ю.В.);

-         Щербань Олександра 6  клас – ІІІ місце в Мовно-літературному конкурсі творчих робіт ім.Т.Г. Шевченка (учитель Бондаренко А.Ю.);

-         Купіна Софія 8д клас – ІІІ місце в Мовно-літературному конкурсі творчих робіт ім.Т.Г. Шевченка (учитель Мар єнко О.О.);

-         Іванов Артем 11   клас – ІІ місце в Мовно-літературному конкурсі творчих робіт ім.Т.Г. Шевченка (учитель Чопікян А.В.);

-         Гриб Антон 11Г клас – ІІІ місце в районному етапі олімпіади (учитель Бондаренко А.Ю.

Учитель Сидоренко О.М. у листопаді 2019р. взяла участь у роботі творчих груп з підготовки збірника завдань для підготовки до ЗНО з української літератури  від методичного центру Київського РВО.

Учитель Овчаренко Ю.В. 09.12.2019 року провела відкритий урок «Складнопідрядне речення: узагальнення вивченого» в рамках проекту з медіа грамотності учнів «Вивчай і розрізняй» , на якому були присутні гості з посольства Великої Британії та США, керівники проекту з м.Києва та методист РВО Сиромятнікова Л.М., адміністрація школи.

Проблема, над якою  працює  ШМО вчителів української мови та літератури у 2019/2020 н.р. –

«Інноваційні технології як дієвий засіб формування інноваційної особистості на уроках української мови та літератури».

Основні  завдання ШМО :

• вивчення та впровадження у практику досягнень психолого-педагогічної науки, прогресивного педагогічного досвіду та сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
  • зміцнення навчально-матеріальної бази з метою оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями;
  • залучення вчителів до участі в аукціонах педагогічних ідей, семінарах-практикумах  з метою формування інноваційного освітнього середовища;
  • забезпечити формування вимог до сформованості навичок само- і взаємо аналізу, до грамотного письма та культури мовлення учнів;
  • забезпечити підвищення життєвих компетентностей учнів;
  • підвищення рівня загальнодидактичної підготовки педагогів на основі впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій  в практику роботи;
  • забезпечувати постійне засвоєння  інноваційних педагогічних технологій;
  • створювати умови для самоосвіти вчителів і здійснювати керівництво творчою діяльність педагогів; створення банку даних актуального досвіду.

Методичні теми, над яким працюють учителі кафедри

ПІБ учителя

Бредун С.Т.

Використання інноваційних технологій на уроках мови та літератури

Мар'єнко О.О.

Дискусія на уроках української літератури

Овчаренко Ю.В.

Тестові завдання на уроках української мови та літератури

Сидоренко О.М.

Естетичне виховання на уроках української літератури

Бондаренко А.Ю.

Кооперативне навчання як складова соціально – орієнтованої освіти

Чопікян А. В.

Словниковий диктант як складова лінгвістичної компетенції учнів

Робота "ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ В РОБОТІ ВЧИТЕЛІВ ШМО УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ" вчителя української мови та літератури Овчаренко Ю.В.

(Переглянути)

План-конспект відкритого уроку з української літератури вчителя української мови та літератури Сидоренко О.М.

(Переглянути

Стаття "АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ" вчителя української мови та літератури Чопікян А.В.

(Переглянути)